آیا صلیب شکسته نشانه شیطان پرستی هیتلر است؟

اما در حقیقت علامت انسان و نشانه جانور در میان شیطان‌پرستان تلقی می‌شود و از سال‌ها پیش تاکنون این عدد با اشکال مختلف بر روی دیوارهای شهرهای بزرگ کشور مشاهده می‌شد .

 

برخی از شیطان‌گرایان محدوده جغرافیایی « تحت سلطه » این نماد و در واقع منطقه نفوذ شیطان‌گرایی را در نقشه ذیل توصیف می‌نمایند . (محدوده در ایسلند و اروپا)

 

این نماد و حکایت از « وارونه شدن مسیحیت دارد » و عمدتا استهزا و سخره گرفتن این دین است . صلیب وارونه در گردن بندهای بسیاری مشاهده شده و خواننده‌های راک انواع مختلف آنرا به همراه دارند .

 

چشم در برخی نمادهای روشنفکری نیز به کار می‌رود . اما شیطان‌پرستی اعتقاد دارند چشم در بالای هرم « ‌چشم شیطان » است و « بر همه جا نظارت و اشراف دارد » .
این علامت در پیشگویی ،‌ جادوگری ، نفرین‌گری و کنترل‌های مخصوص جادوگری مورد استفاده قرار می‌گیرد .گفتنی است این نماد بر روی دلار آمریکایی به کار رفته است .

 

این نمادها به انگلیسی (Ankh) انشاء‌می‌شود و سمبل شهوت‌رانی و باروری است .
این نمادها به معنای روح شهوت زنان نیز تعبیر می‌شود . امروزه نماد " فمنیسم " در واقع یک نماد برداشت شده دقیقا از سمبل‌های شیطانی است .

 

با توجه به اینکه تبر رو به بالا نماد عدالت در روم باستان به شمار می آمده است شیطان‌پرستان تبر رو به پایین را با عنوان نماد ضد عدالت در راه پیمودن مسیر تاریک انتخاب کرده‌اند .
همچنین گفتنی است که فمنیست‌ها از دو تبر رو به بالا به معنی مادر‌سالاری باستانی استفاده می‌نمودند.

 

بز شاخدار ، ‌بز مندس mendes (همان ba”al بعل خدای باروی مصر باستان) ، ‌بافومت ، خدای جادو ، scapegoat (بز طلیعه یا قربانی) این یکی از راه‌های شیطان‌پرستان برای مسخره کردن مسیح است زیرا گفته می‌شود که مسیح مانند بره‌‌ای برای گناهان بشر کشته شد . همانطور که در توضیح نمادهای اول اشاره شد ،‌این نماد تصویر کاملی است از بز قرار گرفته در نماد پنتاگرام .

 

این نماد به معنای از بین بردن تمام قوانین است و دلالت بر این امر دارد که « هر چه تخریب کننده است تو انجام بده » این نماد عمدتا مورد استفاده گروه‌های هوی‌متال است .


نماد صلیب شکسته یا چرخ خورشید (swastika or sun wheelc) :

به هدف به سخره گرفتن مسیحیت این سمبل را وارد شیطان‌پرستی شد . اما در حقیقت چرخ خورشید یک نماد باستانی است که در فرهنگ هند و اروپایی، این نشان بر روی اشیا یا مردم ایجاد می شد تا برایشان خوش شانسی بیاورد. این نشان برای هزاران سال متداول بوده است، خصوصاً به عنوان یک نماد هند در کتابهای مقدس، به معنای بخت و برهما (تولد دوباره). امروزه این نشان معمولاً در آثار هنری و معماری کنونی هند و معماری باستانی آن و نیز در خرابه‌های شهر تاریخی تروآ دیده می شود.

مُهری از تمدن هندو در موزه بریتانیا

صلیب شکسته در بسیاری از هنرها و طراحی‌های تاریخ بشری دیده میشود و نشان بسیاری از چیزها همچون خوش اقبالی و خورشید(در آئین مهر پرستی یا هندوها) بود. در روزگار باستان، صلیب شکسته در بین سومری‌ها و سلت‌ها نیز استفاده می‌شد.

این نماد درآثار کشف شده ازفرهنگ‌های هندی ، اروپایی ، ایرانی ٬ هیتی‌ها ٬ سلتی‌ها و یونانی به چشم می‌خورد.اولین نمونه‌های استفاده از صلیب شکسته مربوط به تعدادی سفال یافت شده در استان خوزستان در در کشور عزیزمان در ۵ هزار سال قبل از میلاد مسیح است.


در یونان باستان طراحی لباس‌ها، سکه‌ها و ساختمان‌ها انباشته از صلیب شکسته به شکل تنها و یا بهم پیوسته است. در تصویر بالا یک کلاهخود یونانی که علامت صلیب شکسته در بالای آن نقش بسته است دیده میشود.

همچنین در بالا گردنبد ایرانی که در گیلان پیدا شده را میبینیم که قدمت آن هزار سال قبل از میلاد مسیح میباشد و در حال حاظر در موزه ملی ایران نگهداری میشود.

پس دیدیم که نماد صلیب شکسته از گذشته های بسیار دور در بین بسیاری از تمدن ها وجود داشته است و میتواند انواع گوناگونی از معنا را داشته باشد که اشاره کردیم اما چون این علامت حال یکی از نماد های شیطان پرستان است ما باید تا در هر کتاب ، نوشته ، عکس و.... از گذشته این علامت را دیدیم فورا آن را به شیطان پرستی ربط دهیم؟ یک مثال ساده میاورم فرض کنید که برگی که در پرچم کشور کانادا وجود دارد در 50 تا 100 سال آینده شیطان پرستان از آن به عنوان نماد خود استفاده کنند، انسان هایی که در آن زمان زندگی خواهند کرد باید بگویند که کشور کانادا ماسون بوده است؟!؟ پس ربطی ندارد که چون حالا صلیب شکسته یکی از نماد های شیطان پرستی است ما هیتلر و حزب نازی را شیطان پرست بدانیم.......

 

حال از علت استفاده حزب نازی از این علامت آگاه میشویم:

حزب نازی آلمان در سال۱۹۲۰ میلادی این نشان را نمادی برای خود قرارداد. این نشان در پرچمها، مدالها و بازوبندهای این حزب مورد استفاده وسیع قرار گرفت.

آدولف هیتلر در کتابش با عنوان نبرد من در مورد این نشان می‌نویسد:
 «خود من در این رابطه(انتخاب نماد حزب نازی)بعد از تلاشهای فراوان به یک ساختار کلی دست پیدا کردم، یک پرچم با پس زمینه قرمز، یک صفحهٔ مدور سفید و یک صلیب شکسته سیاه در میان آن. بعد از انجام آزمون و خطاهای بسیار من به یک نسبت معین میان اندازه سطح پرچم و صفحه مدور سفید و همچنین شکل و ضخامت صلیب شکسته پیدا کردم.»

در زمانی که هیتلر برای حزبش پرچمی را خلق می‌کرد، او به دنبال راهی برای آمیختن نشان صلیب شکسته با رنگهایی بود که گویای گذشته با شکوه ملت آلمان باشد.استفاده از این رنگها که در میان مردم آلمان از حرمتی خاص برخوردار بود؛ به طوریکه می‌توانست بیعت هیتلر را با ارزشهای گذشته به مردم آلمان نشان دهد.(قرمز، سفید و سیاه رنگهای پرچم امپراطوری آلمان در گذشته را تشکیل می‌دادند.)

در آلمان صلیب شکسته به عنوان«نماد خلاقیت-زندگی فعال» همچنین به عنوان نشان«طرفداران آلمانگرایی»شناخته می‌شد.

استفاده از صلیب شکسته به عنوان نماد نژاد آریایی برای اولین بار در تاریخ ۱۴ مارس ۱۹۳۳ مطرح گردید.مدت کوتاهی بعد از انتخاب هیتلر به عنوان صدر اعظم آلمان، پرچم حزب نازی در کنار دیگر رنگهای ملی آلمانها برافراشته شد. در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۱۹۳۵ میلادی، این پرچم به عنوان یگانه پرچم ملی آلمان شناخته شد. نشان صلیب شکسته به عنوان مشخصه در تمام پرچمهای آلمان نازی خودنمایی می‌کرد، بالاخص برای دولت و تشکیلات ارتش آلمان.

دوستان امیدوارم اگر سوء تفاهمی در مورد این علامت برای شما پیش آمده بود بر طرف شده باشد.

 

مطالب پیشنهادی:

مبارزات آدولف هیتلر با فرماسونری

زندگی نامه آدولف هیتلر

جنگ جهانی دوم

آدولف آیشمن

نیرو های SS و SA آلمان نازی

محکم ترین دلایلی که حقیقت هولوکاست را زیر سوال میبرند

/ 0 نظر / 2959 بازدید