جنایات متفقین در جریان جنگ جهانی دوم

 

از آنجا که آمار دقیقی توسط آلمانی ها و متفقین گزارش نشد مورخان تعداد قربانیان این بمباران گسترده را از 40 تا 130 هزار نفر تخمین زده اند. این بمباران توسط 5000 فروند هواپیما و به مدت 15 ساعت ادامه داشت و در حالی که آلمان در آستانه شکست بود توجیه نظامی نداشت.

بمباران اتمی ژاپن توسط آمریکا:

ننگ تنها مورد استفاده از سلاح هسته ای در ماه اوت سال 1945 در پرونده نظامی ایالات متحده آمریکا و رییس جمهور جنایتکارش “هری ترومن” ثبت شد. این دو بمب به فاصله 3 روز از یکدیگر در دو شهر هیروشیما و ناگاساکی  منفجر  و به کشته شدن 220 هزار نفر انسان، که اکثرا شهروندان غیر نظامی و بی گناه بودند منجر شدند. مورخان دلیل اصلی این بمباران وحشیانه را تسریع تسلیم ژاپن و کاهش هزینه های جنگ و برتری نظامی بر جهان و در رقابت با شوروی می دانند.

تجاوز گسترده به زنان و دختران توسط سربازان متفقین:

پس از شکست آلمان و در حین جنگ آمار وحشتناکی از تجاوز به زنان و دختران آلمانی، مجار، بلغار و یوگوسلاو توسط روس ها و متفقین گزارش شد. سرباز های روس حتی به تجاوز تشویق شده بودند و این را دستور استالین برای انتقام از آلمانی ها می دانستند. هزاران زن آلمانی برای نجات از تجاوز روس ها خودکشی کردند. بعضی منابع تعداد کل زنان آلمانی را که مورد تجاوز قرار گرفتند را تا دو ملیون نفر ذکر کرده اند. از سربازان آمریکایی و فرانسوی نیز آمار بالایی از تجاوز ولی نه به شدت روس ها گزارش شده است.

خیانت به مردم مبارز  لهستان:

مبارزان لهستانی که برای آزادی میهن خود به صورت زیرزمینی با آلمانی ها می جنگیدند در سال 1944 نبرد مسلحانه ای را آغاز کردند. اما آمریکا و انگلستان علی رغم وعده هایی که به مردم لهستان داده بودند از آن ها در مقابل نازی ها حمایت نکردن که این خیانت منجر به کشته شدن 200 هزار لهستانی شد. علت این خیانت، جلب رضایت استالین بود. استالین مخالف استقلال و آزادی لهستان بود زیرا به خاک آن کشور چشم طمع داشت.

رفتار غیر انسانی و وحشیانه با اسیران جنگی:

رفتار متفقین و به خصوص روس ها با اسرای آلمانی وحشتناک و ظالمانه بود. آن ها فاقد هرگونه حقوق انسانی بودند و سال ها بدون جرم مشخص در معادن روسیه بیگاری کردند. تعداد اسرای آلمانی در شوروی 4 تا 5 ملیون گزارش شد که با آن ها مانند برده رفتار شد. در کل حدود 11 ملیون اسیر آلمانی در اسارت متفقین بود که 1.5 ملیون نفر از آن ها از گرسنگی جان سپردند. انگلیسی ها و آمریکاییان غذای کافی به اسرا نمی دادند و خلاف قوانین بین المللی با آنها رفتار می کردند.

تبعید و پاکسازی قومی مردم آلمان پس از جنگ:

ملیون ها نفر از آلمانی ها پس از جنگ از خانه های خود رانده شدند. این واقعه به قدری دردناک بود که می توان آن را پاکسازی قومی خواند. بسیاری در این تبعید جان خود را از دست دادند. انگلستان از عاملان این امر بود.

آدولف هیتلر میگوید:همواره فاتحین تاریخ را مینویسند آنهم به ضرر بازندگان. “در شروع و ادامه جنگ حقیقت مهم نیست بلکه فتح و پیروزی اهمیت دارد. هیچکس از فاتح نمی پرسد راست گفتی یا نه. وقتی پیروز شویم هیچکس سوالی نخواهد کرد.”

 
مطالب پیشنهادی:

جنایات متفقین (بعد) از جنگ جهانی دوم

محکم ترین دلایلی که حقیقت هولوکاست را زیر سوال میبرند

عکس های رنگی و کمیاب از هیتلر و نازی ها

عکس های کمیاب از معشوقه هیتلر ، اوابراون

ایران در جنگ جهانی دوم به روایت تصویر

/ 0 نظر / 496 بازدید