مورد نياز شما
پيغام مدير :
با سلام خدمت شما ، خوش آمديد به وبلاگ من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، من را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه کنيد . در ضمن براي ديدن ليست تمامي مطالب وبلاگ به آرشيو مطالب ، در همين قسمت رو به رو مراجعه کنيد .
 
 
اوابراون معشوقه هیتلر
نوشته شده در ۱۳٩۱/۱٠/۱٥
ساعت : ۱:٥۱ ‎ب.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

« اوابراون معشوقه هیتلر »

 

                

اوا براون دختر نجیب و زیبایی بود که در روز 6 فوریه سال 1912 در شهر  مونیخ به دنیا آمد .ا و عاشق آلمان و حزب نازی بود این باعث شده بود که هنگامی که هیتلر رهبر حزب نازی می آمد به عکاس خانه ایی که او در آن کار می کرد بیاید همه تلاش خود را می کرد تا بهترین و زیباترین عکس ممکن را از او بگیرد اوا می خواست در چهره آدولف هیتلر قدرت آلمان و عشق به سرزمین مظلومش که پس از جنگ جهانی اول دچار بحران بود و مجبور بود طبق عهد نامه ورسای مالیات به انگلیس و فرانسه بپردازد را نشان دهد او در چهره هیتلر این توان را میدید که می تواند کشورش را نجات دهد . با این که هیتلر هنوز شناسنامه آلمانی نداشت او شیفته این مرد اتریشی شده بود . (برای اطلاعات کامل در مورد زندگی نامه آدولف هیتلر اینجا کلیک کنید)

در سال 1932 هیتلر شناسنامه آلمانی گرفت و به تابعیت آلمان درآمد آلمانی که به خاطرش در جنگ جهانی اول به مدت یک سال کور و زخمی شد .
همان سال هیتلر هنگامی که اوا براون فقط 20 سال داشت از او خواست که با هم زندگی کنند. و این در حالی بود که هیتلر در آن زمان 43 سال داشت .

اوا  با اینکه پدرش فریدریش براون مخالف بود پیشنهاد آدولف هیتلر را عاشقانه قبول کرد و از آن به بعد تا آخرین لحظه عمر در کنار او زندگی کرد.
یک سال بعد در ژانویه 1933 هیتلر بعد از پیروزی در انتخابات به صدر اعظمی رسید و زیاد طول نکشید که با مرگ هیندنبورگ رئیس جمهور آلمان شد .
هیتلر بع از این که به ریئس جمهوری رسید هیچ وقت اوا را در امور دولتی و سیاست دخالت نمی داد و و خیلی کم پیش می آمد که با او را به مهمانی با خود ببرد و عملا اوا در سایه هیتلر زندگی می کرد.

اوا براون اغلب به اسکی و یا دوختن لباس برای هیتلر می پرداخت و همیشه پناه عشق خود بود و این مسیر را تا آخرین لحظه عمر ادامه داد .

هنگامی که سقوط برلین نزدیک شده بود هیتلر مایل نبود که اوا را به همراه خود به پناهگاه زیر زمینی ببرد، اما اوا اصرار کرد که می خواهد در کنار او بمیرد.

اوا 13 سال همسر غیر رسمی هیتلر بود .هیتلر  در روز 29 آوریل سال 1945 در مراسمی ساده که در پناهگاه زیر زمینی و با حضور تعداد کمی از جمله جوزف گوبلز ، وزیر تبلیغات آلمان نازی و همسرش برگزارشد‌ ، به طور رسمی با اوا براون ازدواج کرد و روز بعد هر دو خودکشی کردند و اجساد آن ها  را در کنار هم آتش زدند تا به دست سربازان شوروی نیفتند...ادامه دارد...


 با وجود این ، با این وجود ارتش شوروی بقایای اجساد آن ها را به طور نیمه سوخته پیدا کرد.

            

در روز 30 آوریل سال 1945 ، هیتلر با تپانچه خودکشی کرد و اوا در همان لحظه با خوردن سیانور روح عشقش را یک لحظه هم تنها نگذاشت  گوبلز وزیر فرهنگ رژیم نازی طبق وصیت هیتلر پس از مردن آن دو ،  اجساد آنها را در گودالی که از پرتاب بمب های متفقین پدید آمده بود  آنها را با بنزین سوزاند و سپس خود او و همسر و فرزندانش به شکل دسته جمعی خودکشی کردند .

اوا براون هنگام مرگ فقط 33 سال داشت  او فقط مدت 24 ساعت همسر رسمی هیتلر بود.

نام اوا براون در کنار نام آدولف هیتلر در تاریخ ثبت شد او دختری بود که همه وجودش برای پیشرفت آلمان در تب و تاب بود در تمام سالهایی که هزاران جنایت و انگ انگلیس و اسرائیل و آمریکا به هیتلر چسباندن نامش پاک ماند . چون قلب او سپید و پاک بود به قول متفکر فاخر حال حاضر کشورمان ارد بزرگ : ستایشگران میهن مردان و زنان آزاده اند . اوا براون ستایشگر کشورش بود و در این راه تا آخر راه را پیمود و برای همین امروز محبوب صدها میلیون آدم میهن میهن پرست در سرتاسر جهان است .

 

        

چند نکته دیگر از زندگی اوا براون :

نام کامل او " اوا آنا پائولا براون " است .

اوا خواندن درس هیچ علاقه ای نداشت به این علت که کتابهای تحصیلی اش را سراسر توهین به تاریخ کشورش می دید ( کتابهای درسی مردم آلمان توسط کشورهای پیروز جنگ جهانی اول نوشته شده بود ) و نهایتا در سال ۱۹۲۹ مدرسه را ترک کرد. پدرش به این مساله واکنش شدیدی نشان داد و او را تنبیه کرده و در خانه قوانین سختی برای او تعیین کرد .
تنگنای مالی باعث شد اوا براون در یکی از عکاسخانه های مشهور به نام هوفمن مشغول به کار گردد و در این عکاسخانه اوا برای اولین بار با آدولف ملاقات می کند.
پدرش معلم و مادرش خانه دار بود. پدرش فردریش فریتز براون و مادرش فرانزیسکا فانی کرانبرگر از خانواده های محترم ساکن منطقه باواریا بودند .
او دو خواهر دیگر بنامهای ایلزه و مارگارت داشت و فرزند دوم به حساب می آمد .
پدر اوا همیشه در آرزوی داشتن یک پسر بود و قبل از تولد او نام پسرش را رودلف انتخاب کرده بود .زندگی پنج نفره آنها بسختی اداره می شد اما پس از مدتی با ارثیه ای که از طرف یکی از اقوام به آنها تعلق گرفت صاحب زندگی نسبتا مرفهی شدند .

 

مطالب پیشنهادی:

 عکس های رنگی و کمیاب از هیتلر ونازی ها

 جنایات متفقین بعد از جنگ جهانی دوم

 تصاویری منتشر نشده و مهربان از هیتلر

 نیروهای SS و SA آلمان نازی

 زندگینامه آدولف هیتلر

 


:: برچسب‌ها: اوا براون, معشوقه هیتلر, زن هیتلر, اوا براون عشق هیتلر