مورد نياز شما
پيغام مدير :
با سلام خدمت شما ، خوش آمديد به وبلاگ من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، من را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه کنيد . در ضمن براي ديدن ليست تمامي مطالب وبلاگ به آرشيو مطالب ، در همين قسمت رو به رو مراجعه کنيد .
 
 
ساعت : ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«جنایات متفقین در جریان جنگ جهانی دوم»

همانگونه که می دانید جنگ دوم جهانی گسترده ترین و خشن ترین جنگ تاریخ جهان بوده است. در این جنگ طولانی و گسترده میلیون ها انسان بی گناه کشته شدند. از جنایات نازی ها و هیتلر بسیار گفته و شنیده ایم اما کمتر از جنایات متفقین سخنی به میان آمده است. واقعیت امر این است که تاریخ را همیشه فاتحان نوشته اند و چه بسا که جنایات متفقین در این جنگ بسیار فراوان بوده است. متفقین پیروزمندانه پس از جنگ از ناپاکی دشمنان خود گفته اند و به حقانیت پوچ خود بالیده اند. بسیاری از سند ها به دست ایشان نابود شده است و بر بسیاری از اقدامات غیر انسانی خود سرپوش گذاشته اند. متفقین پس از جنگ برای تخریب چهره هیتلر مطالبی همچون هولوکاست را به میان آوردند و او را به کشتار یهودیان در اردوگاه های مرگ متهم کردند(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هولوکاست و اردوگاه های مرگ اینجا کلیک کنید). به هر حال در اینجا گوشه ای از این جنایات را برمی شماریم.

واقعه وحشتناک کشتار کاتین توسط روس ها:

شوروی در اوایل جنگ جهانی دوم همراه با آلمان لهستان را اشغال کرد و آن را با آلمانی ها تقسیم نمود. در سال 1940 به دستور استالین، رهبر شوروی، و با همکاری سران حزب کمونیست حدود 25 هزار لهستانی بیگناه قتل عام شدند. عمده قربانیان افسران ارتش تسلیم شده لهستان، روشنفکران و دگر اندیشان لهستانی و نخبگان این کشور مظلوم بودند. در زمان جنگ و بعد از آن گورهای دسته جمعی بسیاری کشف شد که شوروی آن  را کتمان کرد اما بعد از جنگ با وجود تلاش های کارشکنانه روس ها تحقیقات بین المللی شوروی را جنایت کار شناخت. بعد ها یلتسین به جنایت شوروی اعتراف کرد و اسناد آن  را در اختیار دولت لهستان قرار داد.

حمله هوایی به مناطق غیر نظامی در آستانه شکست آلمان:

این حمله ی بی سابقه به مناطق مسکونی در فوریه سال 1945 به وقوع پیوست...ادامه دارد...


:: برچسب‌ها: جنگ جهانی دوم, علل شروع جنگ جهانی دوم, چرا جنگ جهانی دوم شروع شد؟, علت های شروع جنگ جهانی
 نیروهای SS و SA آلمان نازی
نوشته شده در ۱۳٩٢/٥/۱٦
ساعت : ٦:٥٧ ‎ب.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«نیرو های SS و SA آلمان نازی»

 

دهه 1920 خطرناکترین سالها برای رهبران سیاسی در آلمان بود.و رهبران سیاسی برای کنار زدن رهبران دیگر احزاب از هیچ کاری خودداری نمی نمودند.یکی از این احزاب،حزب نازی آدولف هیتلر بود که به سال 1923 به دستور وی،گروه اس آ تشکیل شد که در اوایل دارای 200 نفر بود ولی چندی بعد نامی بس رعب انگیز به خود گرفت.رهبر این گروه (ارنست روهم) بود.

گروه SS:

در سال 1930 هیتلر به هانریش هیملر دستور تشکیل یک گروه جدید را داد،هیملر نیز گروه گارد مخصوص محافظین آدولف هیتلر را تشکیل داد که نام آنها را (SS) گذاشت،هیملر تصمیم گرفت که از گروه گمنام (SS) یک سازمان بزرگ بسازد که حزب را برای نیل در اهدافش یاری کند.این گروه بعدها جایگاهی آهنین در تاریخ آلمان یافت.

نیروهایی که هاینریش هیملر ویاران او برای اس‌اس استخدام می کردند گلچینی بودند از بهترین ، نیرومندترین و وفادارترین جوانان آلمانی که هم از دید جسمی، روحی،ذهنی وعقیدتی برتر بودند.

گروه SA:

"اس آ" تشکیلات شبه نظامی (حزب آلمان نازی) بود.این گروه توسط ارنست روهم (که یکی از نظامیان آلمان در جنگ جهانی اول بود) ساماندهی و آماده شد.افراد "اس آ" پیراهنی به رنگ قهواه ای می پوشیدند و به همین دلیل به آنان لغب پیران قهوه ای نیز اطلاق می شد علت استفاده افراد "اس آ" از این پیراهن قهوه ای،وفور و قیمت ارزان این پیراهنهای نظامی در آلمان بود زیرا در طی جنگ جهانی اول تعداد بسیار زیادی از این پیراهن ها توسط ارتش آلمان برای ارسال به آفریقا سفارش داده شده بود و پس از جنگ اول این پیراهنها از بازار آزاد با قیمتی بسیار ارزان قابل تهیه بودند.در زمان تشکیل گروه اس اس گروه اس آ نیز که در مدت ها پیش تحت فرماندهی روهم بودند،فعالیت می کردند و حدود دو میلیون نفر عضو داشت.روهم که تشنه قدرت بود،علیه دوست قدیمی خود آدولف هیتلر دست به تحرکاتی زد تا قدرت را بدست گیرد."اس آ" به مرکز حزب نازی در برلین حمله کرده و مشکلات و خسارات قابل توجهی را به وجود آورد.خوب مسلما هیتلر هم در مقابل چنین تحرکاتی ساکت نمی ماند و مصمم به انحلال SA گرفت.در سال 1932 قدرت تشکیلات "اس اس" به اندازه ای رسیده بود که بتواند هیتلر را در سرکوبی "اس آ" که روز به روز خطرناکتر و قدرتمندتر می شد،یاری کند...ادامه دارد...


:: برچسب‌ها: نیروهایssوsa, نیروهای اس اس و اس آ, نیروهای اس اس آلمان, نیروهایssوsa آلمان نازی
 ساعت : ٦:٠۳ ‎ب.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«دلایلی که حقیقت هلوکاست را زیر سوال میبرند»

 

کوره های جسدسوزی یا انسان سوزی!؟!

کلمه هولوکاست Holocaust ،از دو واژه یونانی "Holos" به معنی "همه" و "Kaustos"به معنی سوزاندن و نابود کردن ترکیب یافته است.
این واژه روی هم رفته به معنی همه سوزی است و در اصطلاح از آن به عنوان جنایتی بزرگ یاد می شود و به واقعه ای اطلاق می شود که در فاصله سالهای 1941تا1945 (در جنگ جهانی دوم) قریب به ۶ میلیون یهودی از سراسر اروپا جمع آوری و به اردوگاههای مرگ در آلمان و لهستان ، فرستاده و در کوره ها سوزانده شدند.اردوگاه " آشویتس " مهمترین آنها بود.

در اواخر جنگ جهانی دوم صحنه های دلخراش بعضی از اردوگاه های اسرا، و اجساد روی هم انباشته شده که از بیماری تیفوس جان داده بودند، زمزمه های کوره های آدم سوزی را افزایش داد و صهیونیست ها با ابزار تبلیغاتی خود به طور گسترده روی این مسأله سرمایه گذاری کردند.از نیمه دوم قرن ۱۹ میلادی و چند سال بعد از پایان جنگ جهانی دوم، واژه «هولوکاست» در فرهنگ سیاسی، مفهوم و معنای ویژه ای یافته و تقریباً به یک اسم خاص بدل شده است. از آن هنگام به بعد، ماجرای کشتار ۶ میلیون یهودی در جریان جنگ جهانی دوم از سوی نازی ها که یک داستان ساختگی است را «هولوکاست» می نامند.

هلوکاست ادعای دروغی بیش نیست و ممنوعیت تحقیق وبررسی هلوکاست در کشورهای غربی هم به همین دلیل هست که نمیخواهند این دروغ بزرگ آشکار شود زیرا با سیاست ها و منافع آنها در تضاد است! کوره های آدم سوزی یهود صحت ندارد بلکه نازی ها در اردوگاهها بخصوص اردوگاه اشویتس برای جلوگیری از شیوع بیماریهای مسری مانند تیفوس - طاعون و.... اجساد اسرایی که در اردوگاهها در اثر بیماریهای مسری فوت می کرده اند را می سوزاندند تا بیماری شیوع پیدا نکند. انکار هلوکاست(Holocaust denial)افشای دروغی بزرگ است. دروغی که بر اساس آن دروغ سالهاست صهیونیست ها بهره برداری می کنند و اکنون بر اساس قانونی که در اروپا وضع شده است هرگونه بازنگری و بررسی این واقعه ممنوع شده است و پرفسور رابرت فوریسون که تحقیات مفصلی در زمینه بازنگری این واقعه داشته است مورد ضرب و شتم، اخراج از دانشگاه، دادگاهی و زندان و جریمه نقدی شدن، سوزاندن و ممنوعیت چاپ کتابش، قرار گرفته است. آیا باید از بررسی یک واقعه تاریخی انهم تاریخ نزدیک اینقدر وحشت داشت که مجازات سنگین برای ان وضع کرده اند؟

حال مهمترین دلایلی که حقیقت هلوکاست را زیر سوال میبرند:

1-هیچ فرمان و یا دستوری از سوی حزب نازی یا سران و رهبران آلمان برای نابودسازی یهودیان وجود ندارد. در میان مدارک بدست آمده از آلمان پس از سقوط حتی یک برگه یا سند وجود ندارد که به عنوان دستور کشتار یهودیان از سوی مقامات به افسران و یا گزارش انجام این عمل از سوی انجام دهندگان به مافوق هایشان تلقی شود. همچنین هیچ برنامه، طرح، سازمان و یا حتی مدارک بودجه و حسابداری نیز برای کشتار یهودیان یافت نشده است...ادامه دارد...


:: برچسب‌ها: هولوکاست چیست؟, هلوکاست یعنی چه؟, واقعه هولوکاست, آیا هولوکاست حقیقت دارد؟
 ساعت : ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«کدام کشور مقصر آغاز جنگ جهانی دوم بود؟»

در تاریخ رسمی، تهاجم ارتش آلمان به خاک لهستان در یکم سپتامبر 1939 تاریخ آغاز جنگ جهانی دوم نامیده شده است و مورخان ادعا می کنند که هیتلر با تهاجم به لهستان قصد کشور گشایی و فتح جهان را داشت. اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است.
پس از شکست آلمان در جنگ جهانی اول، متفقین (ایالات متحده امریکا، بریتانیا، فرانسه)پیمان ورسای را به مردم آلمان تحمیل کردند. مطابق این پیمان آلمان بخش قابل توجهی از سرزمین های خود را از دست داد و هر تکه از آنها به یکی از کشور های همسایه آلمان داده شد. علاوه بر سرزمین هایی که به فرانسه، بلژیک، چکسلواکی و دیگر همسایگان آلمان داده ضمیمه خاک لهستان شد و بندر معروف « دالان لهستانی » شد، سرزمینی نیز تحت عنوان دانتسیگ نیز به عنوان یک بندر آزاد تحت نظارت لهستانی قرار گرفت.
ضمیمه شدن دالان لهستانی به خاک لهستان، باعث شد ارتباط زمینی میان یکی از استان های آلمان به نام پروس شرقی، با خاک اصلی آلمان از بین برود و بدین گونه پروس شرقی تنها از راه هوایی یا دریایی با آلمان دارای ارتباط شد و این مساله برای آلمانی ها غیر قابل قبول بود.
در دوران جمهوری دموکراتیک وایمار (حکومتی دموکراتیک که با پشتیبانی متفقین پس از
شکست امپراتوری آلمان در جنگ جهانی اول روی کار آمد)، سران جمهوری وایمار از همان ابتدا پیوسته خواستار بازگشت دالان و دانتسیگ به خاک آلمان بودند، اما از آنجایی کهجمهوری وایمار یک حکومت شکست خورده بود و مطابق پیمان ورسای دارای یک ارتش کوچک بدون تجهیزات بود، به هیچ وجه توانایی پس گرفتن این مناطق را نداشت. در هر صورت، بازگشت دالان و دانتسیگ به خاک آلمان همیشه یکی از درخواست های جمهوری دموکراتیک وایمار بود.
در سال 1933 که هیتلر با پشتیبانی مردم صدراعظم و سپس پیشوای آلمان شد، در ابتدا به اصلاح وضعیت اقتصادی و اجتماعی آلمان پرداخت و سپس در پاسخ به افزایش ارتش های فرانسه و بریتانیا، اقدام به افزایش نیروی نظامی آلمان کرد و در این مدت به صورت قانونی سرزمین های آلمانی نشین را به خاک آلمان باز می گرداند.
از ابتدای سال 1939 ، توجه هیتلر و دولت نازی بر روی موضوع دانتسیگ تمرکز یافت. هیتلرکه خواستار صلح بود، با سخاوتی که در تاریخ آلمان بی نظیر بود، از پس گرفتن دالان صرف نظر کرد و رسما اعلام کرد که دالان را به عنوان یک سرزمین لهستانی به رسمیت می شناسد،به این شرط که لهستانی ها حاضر شوند یک خط آهن و اتوبان به دولت آلمان بدهند تا آلمان بتواند با استان پروس شرقی به طور زمینی نیز ارتباط داشته باشد. همچنین هیتلر خواستار بندر دانتسیگ شده بود. این بندر جزء خاک لهستان محسوب نمی شد و تنها نظارت بر آن ازطرف اتحادیه ملل به لهستانی ها واگذار شده بود. بنابراین درخواست هیتلر به هیچ وجه حتی یک وجب از خاک لهستان را شامل نمی شد. درخواست های هیتلر توسط دولت نالایق لهستان رد شد و پس از آن هیتلر به درخواست های خود افزود و دولت لهستان تمام آنها را رد کرد...ادامه دارد...


:: برچسب‌ها: چه کسانی جنگ جهانی را آغاز کردند؟, کدام کشور ها جنگ را آغاز کردند؟, کدام کشور ها جنگ جهانی دوم را آغاز کردند؟, کدام کشور ها جنگ جهانی را آغاز کردند؟
 ساعت : ٩:٥۸ ‎ب.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«اشتباهات هیتلر در جنگ جهانی دوم»

 

ویلیام شایرر نویسنده مشهور آمریکایی کتاب ظهور و سقوط رایش سوم ، علل شکست آلمان در جنگ جهانی دوم را اشتباهات فردی آدولف هیتلر می داند.

به بیان ویلیام شایرر مهمترین اشتباهات هیتلر در طول جنگ جهانی دوم عبارتند از:

۱- حمله شتابزده به اتحاد شوروی:

از نظر شایرر این اقدام هیتلر یکی از بزرگترین اشتباهات او بود. پس از فتح اروپا تنها دشمن هیتلر انگلستان بود. هیتلر قصد جنگ دریایی با انگلیس و نابودی آن را داشت اما تصمیم گرفت در شرق به شوروی نیز حمله کند و با دستیابی به کشورهای تحت سلطه انگلیس در جنوب کشور شوروی، هم حکومت کمونیستی شوروی را سرنگون کند و به فضای حیاتی آلمانی ها بیفزاید , هم دست انگلیس را از منابع نفت کوتاه نماید. این حمله بزرگ بسیار جسورانه بود. اتحاد شوروی با رهبری ژوزف استالین دیکتاتور بی رحمش، با آلمان پیمان اتحاد داشت. به طوری که لهستان را به دو قسمت بین خود تقسیم کرده بودند. از طرفی بریتانیا و آمریکا دشمن کمونیست بودند. به نظر می رسید حمله به روسیه آن هم در یک جبهه چند هزار کیلومتری با شرایط فوق کار احمقانه ای باشد اما اسنادی بعد از جنگ بدست آمد که نشان داد استالین نیز مانند هیتلر در فکر خیانت بوده است. شوروی تمایل زیادی برای به چنگ آوردن متصرفات هیتلر در اروپای شرقی داشت. این مدارک که پس از فروپاشی شوروی به دست آمد نشان می دهند که استالین در تدارک حمله به آلمان نازی بوده است. آرایش نظامی تهاجمی نیروهای روسی در مرز آلمان ماه ها فبل از جنگ نمایانگر این موضوع است. اما به هرحال تهاجم آلمان به شوروی، انگلستان و آمریکا را مجبور کرد به دشمن خود، شوروی، یاری رسانند.

۲-عدم تصرف مسکو و حرکت به سمت جنوب شوروی:

باید گفت هیتلر در ۶ ماه اول جنگ به خوبی از عهده شوروی برآمد. حمله ی برق آسا و همه جانبه ارتش قدرتمند نازی نیروهای شوروی را تار و مار کرد. هنگامی که نیروهای آلمانی به نزدیکی مسکو رسیدند سران شوروی چنان خطری احساس کردند که تصمیم به انتقال پایتخت به شرق شوروی نمودند اما استراتژی هیتلر در تعلل برای تصرف مسکو و حمله به سمت کشت زارها و منابع نفتی جنوب شوروی باعث شد با فرارسیدن زمستان نیروهای آلمانی زمین گیر شوند و همین سرما بلای جان آن ها شود.

۳-ورود به جنگ با ایالات متحده آمریکا:

هیتلر با حمله ژاپن به نیروهای آمریکایی در اقیانوس آرام به شدت مخالف بود...ادامه دارد... 


:: برچسب‌ها: اشتباهات هیتلر در جنگ جهانی دوم, اشتباهات هیتلر در جنگ, دلایل شکست هیتلر در جنگ جهانی دوم, علل شکست هیتلر در جنگ جهانی دوم