مورد نياز شما
پيغام مدير :
با سلام خدمت شما ، خوش آمديد به وبلاگ من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، من را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه کنيد . در ضمن براي ديدن ليست تمامي مطالب وبلاگ به آرشيو مطالب ، در همين قسمت رو به رو مراجعه کنيد .
 
 
جنگ جهانی دوم
نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/٩
ساعت : ٥:۱٢ ‎ق.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«جنگ جهانی دوم»

 

تاریخ رسمی آغاز جنگ جهانی دوم حمله ی آلمان در یکم سپتامبر 1939 به لهستان است. اگر چه برخی مورخان آغاز جنگ جهانی دوم را جنگ هایی ژاپن و چین می دانند که عملا از سال 1931 آغاز شد و از سال 1937 شدت گرفت. همچنین  نبرد داخلی اسپانیا که میان میهن پرستان و جمهوری خواهان بود را می توان مقدمه ی آغاز جنگ در اروپا دانست.
پس از قدرت یابی موسولینی و هیتلر در اروپا نبرد داخلی اسپانیا نیز آغاز شد که در یک طرف فاشیست ها و میهن پرستان و در طرف دیگر کمونیست ها و جمهوری خواهان قرار داشتند. این جنگ را می توان مقدمه ی جنگ جهانی دوم دانست.
در این نبرد شوروی و همینطور کشور های غربی با ارسال کمک های مالی و نظامی از جمهوری خواهان اسپانیا حمایت کردند و در مقابل آلمان و ایتالیا با فرستادن یگان های نظامی فاشیست های اسپانیا تحت فرماندهی ژنرال فرانکو را یاری کردند. سرانجام این جنگ با پیروزی میهن پرستان اسپانیا به پایان رسید. لژیون آلمانی کرکس که بیشتر متشکل از افراد لوفت وافه (نیروی هوایی) بود تاثیر بسیار زیادی در این پیروزی داشت.
حمله به لهستان با آغاز حمله ی ارتش آلمان نازی به لهستان جنگ جهانی دوم عملا آغاز شد. البته دلیل هیتلر برای حمله به لهستان کاملا قانع کننده بود زیرا لهستان بر پایه عهدنامه ی ظالمانه ی ورسای خاک آلمان را به دو قسمت تقسیم کرده بود به طوری که مسافرت زمینی درون کشوری از آلمان به پروس شرقی (از ایالات آلمان) وجود نداشت و آلمانی ها برای مسافرت به پروس شرقی مجبور بودند از خاک لهستان بگذرند که به زور از آلمانی ها گرفته شده بود.
به علاوه اقلیت آلمانی مقیم لهستان به شدت مورد ظلم دولت لهستان واقع شده بودند و از آلمان نازی درخواست کمک می کردند. به علاوه سازمان های فرهنگی آلمانی مقیم لهستان مورد حمله ی لهستانی ها واقع شد. در نتیجه که در سال 1939 قوی ترین نیروی زمینی عصر خود را داشت و مطمئنا نمی توانست اینگونه کشورش را تحقیر شده ببینید با شوروی به یک توافق رسید که لهستان را به دو قسمت تقسیم کنند و سپس در سپتامبر 1939 دستور حمله به لهستان را صادر کرد. در این حمله ارتش اسلواکی در کنار ارتش آلمان قرار داشت. ظرف چند روز اول نیروی هوایی و سپس ارتش لهستان کاملا از هم پاشید و پس از یک ماه نبرد سخت لهستان را وادار به تسلیم کرد. شوروی نیز در اواسط سپتامبر از سمت شرق به لهستان هجوم برده بود. با آغاز حمله ی آلمان به لهستان، دول بریتانیا و فرانسه و نوکرانشان به آلمان اعلان جنگ دادند.
البته پس از تسخیر لهستان توسط ارتش آلمان هیتلر پیشنهاد صلحی به بریتانیا و فرانسه داد زیرا بزرگترین هدف هیتلر توجه به شرق و نابودی کمونیسم بین الملل بود. اما بریتانیا وفرانسه که بیشتر از آلمانی ها خواستار جنگ بودند پیشنهاد صلح هیتلر را رد کردند.
نبرد در غربپس از پیروزی در لهستان برای چند ماه نبرد های زمینی
پایان یافت تا اینکه آلمان نازی متوجه شد که متفقین قصد حمله به نروژ و دانمارک و تسخیراین مناطق را دارند. در نتیجه ارتش آلمان برای مقابله با این حرکت متفقین، پیش دستی کرده و در ماه آوریل 1940 دانمارک و نروژ را تسخیر کرد. در این میان چندین نبرد دریایی میان آلمان و متفقین و چندین نبرد کوچک زمینی نیز روی داد. تسخیر دانمارک و نروژ یک پیروزی بزرگ دیگر برای آلمانی ها بود و طولی نکشید که آلمان در ماه می 1940 به فرانسه هم حمله کرد. اگر چه ماه ها طرفین در خطوط مرزی آلمان با غرب درحالت آماده باش بودند اما عملیات زمینی قابل توجهی روی نداد تا اینکه سرانجام ارتش آلمان نازی با یک عملیات ناگهانی حمله به بلژیک و هلند (که در عمل متحد بریتانیا و فرانسه بودند) و شمال فرانسه را آغاز کرد. فرانسوی ها هرگز فکر چنین عملیاتی را نمی کردند و گمان می کردند حمله ی آلمانی ها به خط ماژینو (دیوار دفاعی فرانسه) که آن را شکست ناپدیر می دانستند انجام خواهد شد... ادامه دارد... 


:: برچسب‌ها: جنگ جهانی دوم + عکس, جنگ جهانی دوم + دانلود عکس, جنگ جهانی دوم, جنگ جهانی دوم !
 تک تیر اندازان ارتش آلمان
نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/٩
ساعت : ٢:۱٦ ‎ق.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

                              «تک تیر اندازان ارتش آلمان»

 

با وارد شدن نیروهای متفقین به نورماندی، جنگی خونبار بین نیروهای ورماخت و اس اس با نیروهای انگلیسی و آمریکایی شروع شد. با وجود برتری حتمی متفقین، سربازان آلمانی با سرسختی مقاومت کرده و تلفات سنگینی بر دشمن وارد کردند؛ اما پراکندگی نیروهای آلمان در جبهه های مختلف و تلفات سنگین ارتش آلمان در جبهه شرق موجب شد که متفقین در این نبرد پیروز شوند.
نیروهای آلمانی در نبرد نورماندی با سرسختی و تعصب مبارزه نمودند؛ اما شاخص ترین و اثر گذار ترین سربازان آلمانی در این نبرد بدون هیچ شکی تک تیراندازان بودند.
وظیفه اصلی تک تیراندازان در نبرد نورماندی هدف قراردادن پرسنل مهم دشمن نظیر فرماندهان، دیده بانهای توپخانه، متصدیان بی سیم، خدمه تیربار و ... بود. درکنار این وظیفه ی اصلی از آنها به عنوان دیده بان و یا پست های شنود و گرد آوری اطلاعات از میدان جنگ نیز استفاده می شد.

در این نبرد علاوه بر همه ی موارد بالا، تک تیراندازان آلمانی به طور خیلی موثری بر روحیه سربازان انگلیسی و آمریکایی اثر تخریبی گذاشته و سایه ای از ترس و وحشت بر میدان نبرد می افکندند.
بعد از پایان نبرد مشخص شد که تقریباً 50% گردان های درگیر آمریکایی از طرف تک تیراندازان ماهر مورد حمله قرار گرفته و متحمل تلفات شدند. سرسختی و مقاومت شدید و تعصب تک تیراندازان آلمانی موجی از ترس و وحشت و نفرت در بین سربازان آمریکایی به وجود آورد که وصف آن به راحتی ممکن نیست. این امر به قدری گسترش یافت و پیشرفت کرد که سراسر جبهه ی متفقین را شایعات و افسانه های عجیب در مورد تک تیراندازان پر نمود.

جان هینتون در آن زمان یک سرباز نوزده ساله (19)بود که در گروهان 3 گردان 116 پیاده نظام خدمت می کرد. او هنوز به روشنی خاطره برخورد با یک اسنایپر (sniper) یا تک تیرانداز آلمانی را به یاد دارد فراموش نکرده و هنوز هم با گذشت سالها ترس و وحشت در اعماق چشمانش موج میزند و قابل مشاهده است. زمانی که او و هم رزمانش بر روی ساحل پیاده شدند، فورا مشغول آماده سازی تیربار برای آتش باری به سمت نیروهای آلمانی شدند، نا آگاه از اینکه در 800 متری آنها یک تک تیرانداز آلمانی به انتظار نشسته است. اولین سربازی که پشت تیربار قرار گرفت از ناحیه دست مورد برخورد گلوله قرار گرفت، سرباز دوم نیز به همین سرنوشت دچار شد و مجروح شد؛ یکی از سربازان که دچار خشم و اضطراب شده بود تصمیم گرفت با مسلسل دستی به سمت تک تیرانداز شلیک نماید؛ اما کمی سرش را بیش از حد لازم بالا برد و یک ثانیه بعد جسد او در کنار جان قرار گرفت. جان با وجود اینکه درجای خود بی حرکت بود و حتی صدای نفسش نیز شنیده نمی شد، از گلوله های اسنایپر (sniper) بی نصیب نماند و پای او هدف گلوله قرار گرفت. یادگاری دریافتی از تک تیرانداز آلمانی تا پایان عمر همراه او خواهد بود.

گردان تفنگ داران رویال اولستر هم ملاقاتی با تک تیراندازان آلمانی داشتند که بهای آن خیلی سنگین بود...ادامه دارد...  


:: برچسب‌ها: تک تیرانداز, تک تیراندازان ارتش ایران + عکس, ارتش آلمان نازی, تک تیر اندازان ارتش آلمان + عکس
 نبرد نورماندی
نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۸
ساعت : ٢:۳٧ ‎ق.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«نبرد نورماندی»

پس از آنکه دردسامبر ۱۹۴۱ ارتش سرخ پیشروى آلمانها را در ۳۵ کیلومترى مسکو متوقف کرد استالینبلافاصله از انگلیس و آمریکا (که تازه وارد جنگ با آلمان شده بود) درخواست گشودنجبهه دوم را کرد. اما در اوت ۱۹۴۲ چرچیل و روزولت با شکست عملیات «دیپ» دریافتندتوان دفاعى آلمان بالاتر از آن است که به آنها اجازه ورود به غرب اروپا رابدهد.
 در این عملیات، ۶۰ درصد از ۷ هزار چترباز و نیروى کماندو که در ساحل اینشهر فرانسوى پیاده شدند جان خود را از دست دادند، آنها حتى نتوانستند چند ساعت همبندر مذکور را تحت اشغال خود نگاه دارند.
در سرتاسر سال ۱۹۴۳ و نیمه اول سال۱۹۴۴على رغم درخواستهاى استالین، متفقین از ورود به غرب اروپا خوددارى کردند چراکه این کار را اقدامى پرتلفات مى دانستنداما سرانجام هنگامى که پى بردند آلماندیگر توان مقاومت در برابر ارتش سرخ را ندارند و ممکن است ارتش سرخ اروپاى غربى رادر نبود «متفقین انگلوساکسون» ببلعد تصمیم گرفتند تا در غرب فرانسه نیرو پیادهکنند. حال آنکه در این مدت آلمانها با به کارگیرى ۱۳ میلیون متر مکعب بتون، ۱‎/۲میلیون تن فولاد و ۱۷۵ هزار کارگر عظیم ترین دژ اروپا بعد از ماژینو را در سواحلمانش (جنوب انگلیس و شمال غرب فرانسه) ایجاد کرده اند.
همه چیز به ۲۴ ساعت اولبستگى دارد در اصول اولیه نظامى براى گذر از رود یا فرود در ساحل یک چیز بیشتریناهمیت را دارد یا مى توان گفت در واقع تنها یک چیز اهمیت دارد، «سرپل».
اگر «سرپل» در ساحل و یا ساحل مقابل رودخانه تسخیر شود و مهاجمان بتوانند در برابرپاتکهاى دشمن آن را نگاه دارند، نیروى تقویتى قادر به پیاده شدن در ساحل خواهند بوددر غیر این صورت امکان ندارد بتوان از رود یا ساحلى گذشت.
در ۶ ژوئن ۱۹۴۴آیزنهاور فرمانده کل قواى متفقین در اروپا احتیاج به ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار سرباز از جانگذشته داشت، این مردان باید با حمله به دژهاى آلمانها در ساحل آنها را تسخیر کرده ودر برابر حملات متعدد آنها مقاومت مى کردند.
آغاز بزرگ ترین عملیات آبى - خاکى جهان در ۶ ژوئن ساعت ۶‎/۵صبح ۵۷ هزار تفنگدار و چترباز آمریکایى متعلق بهلشکرهاى معروف یکم، ۸۲ ، ۱۰۱ و ۷۵ هزار انگلیسى متعلق به سپاه مونتگومرى و لشکر ششمدر حالى که بزرگ ترین «پشتیبانى دریایى و هوایى» تاریخ را در اختیار داشتند باگلایدر، کشتى هاى نفربر و قایق در نرماندى پیاده شدند در حالى که ۱۴ هزار و ۶۰۰هواپیما و ۶۷۰۰ کشتى آنها را همراهى مى کرد در برابر این نیروى جهنمى آلمان تنها ۴۰کشتى، ۳۴ زیر دریایى و ۳۵۰ هواپیما در اختیار داشت. نبرد، بسیار بى رحمانه آغازشد، کشتى ها و هواپیماهاى متفقین ساحل را زیر آتش شدید گرفتند و بسیارى از واحدهاىآلمانها را در جا منهدم کردند، حال آنکه از مدافعان کارى ساخته نبود. هیچ کس تاکنوناین تعداد ابزار جنگى را به صورت تجمعى ندیده بود اما آلمانها ضربه خود را هنگامپیاده شدن نیروهاى آبى - خاکى فرود آوردند. بسیارى از سربازان آمریکایى حتى فرصترسیدن به ساحل را نیافتند چرا که مسلسلهاى آلمانى و تک تیراندازان نیروهاى آمریکایىو انگلیسى را درون قایقهاى آبى - خاکى به هلاکت مى رساندند...ادامه دارد...


:: برچسب‌ها: نبرد نورماندی, جنگ نورماندی, نورماندی, نبرد نورماندی هیتلر
 هلوکاست به زبان ساده !
نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۸
ساعت : ٢:٢٧ ‎ق.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«هلوکاست به زبان ساده ! »

 

  افسانه هلوکاست تخم طلای یهودیها :

 پروفسور رابرت فوریسون محقق مشهور منتقد هولوکاست در آخرین مقاله پژوهشی خود نوشت: همانطور که شارون در اسرائیل به سوی مرگ می رود، دروغ بزرگ قرن بیستم نیز به پایان عمر خود نزدیک می‌شود.پروفسور رابرت فوریسون در آخرین نوشتار خود که در پایگاه اینترنتی www.VHO.org انتشار یافت، به بررسی موضوع اخیر مواجهه کلیسا و هولوکاست پرداخته و در مورد عدم وجود اتاقهای گاز در اردوگاه آشویتز مباحث مفصلی را ارئه کرده است.
وی در این خصوص می‌نویسد: در حقیقت این یک دروغ است که اتاق های گاز در اردوگاه آشویتز محلی برای کشتن یهودیان بوده است. ولی دروغ بزرگتری نیز وجود دارد و آن این است که گفته می شود اتاق های گاز موجود در این مکان بعد از جنگ جهانی ترمیم شده، یا اینکه این بنا نمونه‌ای شبیه اصل آن است که به خوبی ساخته نشده است و اینکه گفته می شود اتاقهای گاز بعد از جنگ جهانی دوم ساخته شده است یک دروغ خطرناک است. به اعتقاد فوریسون، اردوگاه آشویتز نزدیک بیمارستان نازی ها بوده است و تا آگوست 1943 از آن به عنوان محل نگهداری اجساد استفاده می شد. این مکان از سال 1944 به پناهگاهی برای بیمارستان نازی‌ها تبدیل شد که داخل آن یک اتاق جراحی نیز تعبیه شده بود.
بعد از جنگ تلاش های زیادی توسط کمونیست‌های لهستانی صورت گرفت تا این بنا را شبیه یک اتاق گاز کنند و نشان دهند مخصوص کشتار انسانها بوده است. این کار آنها اصلا شبیه بازسازی نیست بلکه بیشتر شبیه به یک ساخت و ساز جدید بر اساس تصوراتشان است.
پروفسور فوریسون در ادامه می‌افزاید: من این اطلاعات را در 19 مارس 1976 در آرشیو اردوگاه آشویتز با پیدا کردن یک سری نقشه بدست آوردم. نقشه‌هایی که هیچ موقع منتشر نشده بود، نقشه های دیگری مربوط به ساخت 4 کوره آدم سوزی دیگر در اردوگاه "بیرکناو "(Birkenau) وجود داشت. کوره های 2 و 3 دارای محلی برای نگهداری اجساد بودند، بدون اینکه سقف آنها دارای سوراخ و تهویه باشد. البته ممکن است در حال حاظر برخی از متخصصین در حال بررسی آن باشند. همانطور که من بارها گفته‌ام "مادامی که سوراخی در سقفها دیده نمی شود هولوکاستی نیز وجود ندارد. "
وی می‌افزاید: زمانی که ساختار و موقعیت قراگرفتن کوره های 4 و 5 را در نظر بگیریم متوجه می‌شویم، هیچکدام از آنها قابلیت تبدیل شدن به اتاق گاز را نداشته اند. زمانی که من با توجه به بررسی اردوگاه آشویتز یک گزارش 22 صفحه ای با عنوان "پیروزی تجدید نظر طلبان " آماده کردم مجبور شدم تا سال 1995برای انتشار آن صبر کنم و آن زمان بود که روزنامه نگار و مورخ فرانسوی " اریک کنان " (Eric Conan) بعد از بررسی های اینترنتی خود در باره آشویتز یک مقاله طولانی در یک هفته نامه معتبر فرانسوی منتشر کرد. وی در این مقاله که تحت عنوان "اتاق های گاز " نگاشته شد، اظهار می‌داشت: "همه چیز این اتاق ها ساختگی است ".
کنان در این مقاله تاکید کرد: در اوخر دهه 70 "رابرت فوریسون " این بناهای دروغین را مشخص کرده بود ولی مسئولین این نمایشگاه از به رسمیت شناختن گفته های وی امتناع کردند.
اریک کنان سعی کرد اظهارات متزلزل "کریستینا اولسکی " (Krystyna Oleksy) سرپرست موزه ملی آشویتز را منتشر کند. کریستینا اولکسی که جواب قانع کننده ای برای اذهان عمومی نداشت چنین پاسخ داد: در حال حاظر این مکان به همین صورت باقی می ماند و هیچ چیزی درباره جزئیات آن به بازدید کنندگان گفته نخواهد شد، به خاطر اینکه مسائل مربوط به آن بسیار پیچیده است. ولی بعدها فکری برای حل این مسئله خواهیم کرد...ادامه دارد...


:: برچسب‌ها: هولوکاست چیست؟, هلوکاست چیست؟, افسانه هولوکاست, حقیقت هولوکاست
 ساعت : ۸:٥٩ ‎ب.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات
 متن کامل وصیت نامه آدولف هیتلر
نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱
ساعت : ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ
نويسنده : پرهام نوروزی
نظرات

«متن کامل وصیت نامه آدولف هیتلر»

 

 

آدولف هیتلر زمانی که قرارگاهش به محاصره کامل روسها در آمده بود و پیش از خود کشی اش دو وصیت نامه تنظیم می کنند. نخست وصیت نامه سیاسی و دوم وصیت نامه شخصی شان. این وصیت نامه ، وصیت نامه سیاسی آدولف هیتلر است که برای نخستین بار به صورت کامل به زبان فارسی در آمده است. پیش از این وصیتنامه های آدولف هیتلر که به فارسی ترجمه شده بودند کامل نبودند و حدود 60 درصد از آن بوده. امیدواریم این مطلب مورد توجه همه علاقه مندان قرار گیرد.

    

 

متن کامل وصیت نامه آدولف هیتلر:

از زمانی که داوطلبانه و در کمال فروتنی در جنگ اوّل جهانی که به کشور رایش تحمیل شد خدمت کردم ، سی سال می گذرد.

 در این سه دهه ، تنها راهنمای من در تمام افکار ، اعمال و زندگیم ، عشق و وفاداری نسبت به این ملّت بوده است. این عشق و علاقه به من قدرت می داد تا بتوانم پیرامون دشوارترین مسائلی که تاکنون در برابر یک موجود فانی قرار گرفته است ، تصمیم بگیرم. در این سه دهه ، تمام سلامت و نیرویم را صرف کرده ام. 

اینکه من و یا هر کس دیگری در آلمان در سال ۱۹۳۹ خواستار جنگ بوده ایم ، به هیچ وجه واقعیّت ندارد. این جنگ ، به ویژه ، خواستهٔ دولتمردانی بود که یا خود یهودی بودند و یا در راه منافع یهودیان فعالیّت می کردند و همانها بودند که به جنگ دامن زدند. من پیشنهادات بسیاری برای کنترل و محدود کردن تسلیحات نظامی ارائه کرده ام, که آیندگان برای تمام زمانها نتوانند از مسئولیت پذیری من برای آغاز جنگ چشم پوشی کنند. پیش از این من هرگز آرزو نمیکردم که پس از جنگ جهانی مرگبار اول , دومی بر علیه انگلیس و یا حتی آمریکا رخ دهد.قرنها خواهد گذشت, و خارج از ویرانه های شهرهای ما و آثار نفرت و تنفر از اینها که اکنون مسئول هستند و ما مجبوریم بابت همه چیز از آنها سپاسگزاری کنیم, یهودیان بین المللی و یارانشان رشد خواهند کرد.
سه روز قبل از آغاز جنگ بین آلمان و لهستان من برای بار چندم پیشنهاد خودم را برای حل مشکل بین آلمان و لهستان که شبیه مورد منطقه ی saar بود به سفیر بریتانیا در برلین اعلام کردم, که منطقه ی مورد نظر(منطقه ی آلمانی نشین لهستان) تحت نظارت بین المللی قرار گیرد. این پیشنهاد من را هیچکس نمیتواند انکار کند, این پیشنهاد تنها به این دلیل رد شد که محافل پیشرو در سیاستهای انگلیس جنگ میخواستند, زیرا هم کمی امیدوار بودند به مسئله ی تجارت و پر شدن حسابهایشان و هم تحت تاثیر تبلیغات گسترده ی بین المللی یهودیان بودند.

همچنین من آن را خیلی ساده میکنم که, اگر ملل اروپایی دوباره مانند سهام بین این توطئه گران بین المللی پول و امور مالی خرید فروش شوند, پس این نژاد یهود مسئول تحمیل کردن این مبارزات و جنگهای مرگبار است.من بیش از این هیچ کس را در شک و تردید نمیگذارم در این زمان که ممکن است میلیونها کودک آریایی از مردم اروپا از گرسنگی بمیرند و میلیونها مرد بزرگسال به طور دردناکی کشته شوند و صدها هزار زن و کودک در شهرها بمباران شوند و جنازه ی سوخته ی آنها در شهرها پراکنده شود, بدون اینکه جنایتکار واقعی به خاطر گناهانش مجازات شود, حتی اگر به وسیله ی انسانیت بیشتر در پی شش سال جنگی که علی رغم تمام موانع ، روزی از آن به عنوان با شکوهترین و قهرمانانه ترین جلوهٔ مبارزات یک کشور به منظور بقای یک ملّت ، یاد خواهد شد؛ من نمی توانم از شهری که پایتخت این کشور است ، دست بردارم...ادامه دارد...

 


:: برچسب‌ها: وصیت نامه هیتلر, وصیت نامه ی هیتلر, وصیت نامه آدولف هیتلر, متن کامل وصیت نامه هیتلر